W dniu 11 grudnia 2017 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Ogrodniczego Żulicki w celu przygotowania się do zbliżających świat Bożego narodzenia. Jest to największe centrum ogrodnicze w Kołobrzegu, w którym jest duży wybór artykułów związanych z ogrodnictwem oraz domem. Po sklepie oprowadzały nas mama Zosi oraz jej babcia. Zaczęliśmy zwiedzanie od oglądania choinek, a następnie udaliśmy się korytarzami wypełnionymi różnymi rodzajami roślin do działu ze świątecznymi dekoracjami. Znajdowało się tam miniaturowe miasteczko gdzie wszystkie elementy poruszały się. Dzieci nie mogły oderwać wzroku były tak zafascynowane i podekscytowane tym widokiem. Później muchomorki mogły zasiąść w prawdziwych saniach świętego Mikołaja. Poi zwiedzaniu działu świątecznego udaliśmy się do działu zoologicznego i tam dzieci podziwiały różne gatunki małych zwierząt. Pod koniec wycieczki przedszkolaki mogły oglądać drzewka cytrusowe oraz drzewo bananowca, na których rosły prawdziwe owoce limonki, mandarynek, cytryn, co było dużym zaskoczeniem dla niektórych dzieci. Mama Zosi pożegnała nas słodkim upominkiem a babcia zaskoczyła nas miłym gestem podarowując dzieciom piękny karmnik dla ptaków.  Ta wycieczka była bardzo ciekawym i pouczającym przeżyciem dla dzieci a także wprowadziła nas w świąteczny nastrój.