18 października grupa Muchomorków wyruszyła na spacer. Celem podróży była biblioteka dziecięca i spotkanie z jej przemiłymi pracownikami. Podczas zajęć w bibliotece, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o pracy bibliotekarza, rodzajach książek w niej zgromadzonych, zasadach korzystania z księgozbioru. Na początku panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci wesołe zabawy. Po zabawach pani przeczytała książkę, która przeniosła Muchomorki w świat pewnego, nietypowego króliczka. Króliczek w tym opowiadaniu próbował udawać kogoś, kim nie jest żeby zdobyć przyjaźń swej koleżanki. Po przeczytaniu opowieści dzieci dowiedziały się, czym jest przyjaźń i że nie warto udawać kogoś, kim się naprawdę nie jest. Dzieci dostały od Pani książeczki, które mogły sobie pooglądać przy stoliczkach. Na koniec spotkania dzieci dostały, kolorowanki z postacią sympatycznego króliczka.