Dnia 13 kwietnia Grupa Muchomorków po raz drugi w tym roku szkolnym odwiedziła Miejską Bibliotekę Dziecięcą. Dzieci przywitała Pani bibliotekarka, która zapoznała je z zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni. Na początku pani bibliotekarka przygotowała dla dzieci wesołe zabawy. Następnie przeczytała gościom książkę o przygodach pewnej Myszki, która chciała zostać lwem. Muchomorki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania i omówiły zachowanie bohaterów książki, po czym ochoczo zaczęły kolorować obrazki przedstawiające lwa oraz myszkę. Największą frajdę sprawiło dzieciom oglądanie książek, z pięknymi kolorowymi ilustracjami. Muchomorki wróciły zadowolone i uśmiechnięte, bogatsze o nowe czytelnicze doświadczenia.