Dnia 27.10.2017 grupa „Muchomorki” została zaproszona przez farmaceutę tatę Tymona do obejrzenia apteki „CEF@RM”. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy aptekarza. Pan Maciej opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazała jak dużo leków znajduje się w aptece. Dzieci wśród różnych lekarstw znalazły swoje ulubione witaminki i te lekarstwa, które kiedyś zażywały.  Obejrzały zaplecze, na którym nie tylko przechowywane są zapasy leków, ale także przygotowuje się specyfiki na zamówienie. Pan farmaceuta wytłumaczył, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Dzieci ochoczo słuchały o tym, że przyjmowanie leków i witamin jest ważne do osiągnięcia zdrowia, a w okresie częstych zachorowań powinny przyjmować tran. Na koniec dzieci otrzymały książeczki o tematyce prozdrowotnej i wiele innych upominków.