Dnia 20.10.2017 Muchomorki wybrały się na wystawę „20-lecie Pracowni Malarskiej w Ratuszu” do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzeg. Jednak zanim dotarły na miejsce mogły podziwiać dary jesieni zbierały kolorowe liście na bukiet do przedszkola. W dobrych nastrojach dotarliśmy do RCKu. Na wystawie dzieci mogły zapoznać się z różnymi technikami tworzenia obrazów. Między innymi mogliśmy podziwiać obrazy malowane farbą olejną, pastelami. Dzieciom najbardziej podobały się krajobrazy uchwycone przez malarzy a największe zainteresowanie przykuł obraz, na którym autor w przepiękny sposób uchwycił odbicie drzew w wodzie. Muchomorkom podobały się także fantazyjne przedstawienie przez malarzy „mądrości”, „smutku” oraz „przemijania” Mam nadzieję, że ta wystawa przyczyni się do tego, że dzieci odkryją w sobie jeszcze większą wrażliwość na sztukę.