Dnia 13 kwietnia Muchomorki wybrały się na wystawę XV-lecie Stowarzyszenia Artystów „Grupa Kołobrzeg” do Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu. Dzieci na tej wystawie mogły zapoznać się z różnymi technikami robienia obrazów. Między innymi mogliśmy podziwiać obrazy malowane farbą olejną, metalem, szkłem-witraże, tkane gobeliny. Dzieciom najbardziej spodobał się obraz przedstawiający husarza walczącego z przeciwnikiem. Ku naszemu zaskoczeniu na wystawie pojawił się pan, który namalował ten obraz. Autor opowiedział nam o obrazie o technice oraz sposobie jego wykonania a my zrobiliśmy z nim pamiątkowe zdjęcie. Muchomorki mogły podziwiać również rzeźby wykonane przez kołobrzeskich artystów. Mam nadzieję, że ta wystawa przyczyni się do tego, że dzieci odkryją w sobie jeszcze większą wrażliwość na sztukę.