W środę (12.06.2013 r.) grupa III reprezentowała nasze przedszkole na VIII międzyprzedszkolnej Spartakiadzie sportowej, której organizatorem jest Przedszkole Miejskie nr 1. Spartakiada jest formą zawodów sportowych organizowaną corocznie w czerwcu, której celem jest rozpowszechnianie sportu i idei fair play wśród przedszkolaków. ,,Muchomorki” na Spartakiadzie startowały w 4 konkurencjach : rzuty do celu, jazda gokartem, skoki na piłce i jej tocznie. Dzieci świetnie sprawdziły się w tych dyscyplinach, wykazały się wielkim duchem walki, sprawnością , wytrwałością, świetnie współpracowały także w zespołach. Tym bardziej, iż kibice z PM nr 8 byli bardzo zaangażowani w dopingowanie swoich kolegów, dzielnie zagrzewając zawodników do walki, przy tym bawiąc się świetnie . Wszystkie przedszkola dostały w konkurencjach po tyle samo punktów, a więc w Spartakiadzie każdy odniósł zwycięstwo. Na zakończenie zawodnicy otrzymali puchary oraz słodycze, które w sam raz pomogły zregenerować ubytek energii po długim wysiłku. Dzieci po pełnym wrażeń dniu, zadowolone wróciły do przedszkola, Spartakiadę wspomniały jeszcze długo. Gratulujemy przedszkolakom za dzielność i wytrwałość i dziękujemy organizator za tak wspaniałe przygotowanie!