Dzieci z grupy „Muchomorki” uzbrojeni w nabytą na zajęciach wiedzę o warzywach i owocach wybrały się z wizytą na pobliski plac targowy, aby naocznie (a nie tylko na obrazkach) zobaczyć dorodne plony ziemi. Miały tam możliwość zobaczyć bogactwo barw, kształtów i gatunków różnych warzyw i owoców zgromadzonych w jednym miejscu. Zwiedzaniu straganu towarzyszyły nie tylko doznania wzrokowe. Dzięki życzliwości pani Dorotki właścicielki stoiska targowego przedszkolaki mogły też poczuć aromat świeżych owoców i warzyw, wzbogacając swoją percepcję węchową. Ku zdziwieniu wszystkich, czterolatki świetnie poradziły sobie z odgadywaniem nazw warzyw i owoców, wśród których oprócz popularnych gatunków znalazły się też te mniej typowe dla kuchni polskiej.