Grupa III cały tydzień poznawała i utrwalała najważniejsze zasady,

jakie obowiązują w zakresie bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w drodze do domu.By poznane wiadomości zostały doskonale zapamiętane, dzieci przygotowywały makietę ruchu drogowego.

W środę (31 X 2012) ,,Muchomorki” podzielone zostały na grupy,które przygotowywały elementy niezbędne do stworzenia makiety:budynki, pojazdy, drzewa .Natomiast w piątek ( 2 XI 2012) zwieńczyliśmy naszą pracę .Tego dnia dzieci zajęły się wycinaniem pasów, ulicy, malowaniem chodnika i podłoża oraz przyklejaniem elementów, które wykonaliśmy w środę.,,Muchomorki” pracowały pilnie i sumiennie , by w efekcie końcowym powstała wspólna , grupowa makieta ruchu drogowego. Zabawa z makietami w przedszkolu dostarczyła dzieciom wiele radości, ale dzięki temu mogły przede wszystkim utrwalić przepisy ruchu drogowego.