14.11.2011 dzieci 5-6 letnie wraz ze swoją wychowawczynią Haliną Ramult z Przedszkola nr 8 w Kołobrzegu grupy VIII wybrały się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 4.

Przedszkolaki zapoznały się ze szkolnym budynkiem oraz wzięły udział w lekcji.

Celem wizyty było kształtowanie pozytywnego stosunku do szkoły, do czekających ich obowiązków, do nauczycieli, przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole, integracja uczniów i przedszkolaków.

Przedszkolaki zaprezentowały wiersz „Jesień” J .Czechowicza oraz zaśpiewały piosenkę „Wiewióreczka” a pani Katarzyna Okoń przygotowała dla nich ciekawą lekcję języka polskiego. Dzieci mogły również zapoznać się z wyglądem i wyposażeniem klasy I d oraz wyprawką ucznia. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się ta wizyta i na długo pozostanie w ich pamięci.