Dnia 17.03.2015 dwoje dzieci z grupy Tygrysków, należących do kółka rozwijającego naukę czytania i pisania wybrało się do grupy maluszków. Celem spotkania było zaprezentowanie przez jednego chłopca o imieniu Mikołaj, umiejętności płynnego czytania. Do czytania wybrana została książka o sympatycznym słoniku Dumbo. Kiedy Mikołaj czytał książeczkę maluszki z uwagą i zaciekawieniem słuchały interesujących przygód słonika. Odważnemu Mikołajowi towarzyszyła Amelka, która, równie dobrze jak on potrafi czytać książki, być może następnym razem to Amelka usiądzie w grupie maluchów i przeczyta im zdumiewającą historię o jakimś zwierzątku. Dzieci były bardzo zadowolone i w dowód wdzięczności oklaskami podziękowały Mikołajowi oraz Amelce.