W miesiącu styczniu rozmawialiśmy o zimowych potrzebach ptaków. Tym razem w rolę eksperta wcieliła się Matyldzia, która przygotowała bardzo ciekawe zajęcia dla swoich koleżanek i kolegów. Matylda przedstawiła dzieciom ptaki pozostające w Polsce na zimę; opisała ich wygląd, omówiła jaką rolę pełnią w przyrodzie a także pokazywała piękne fotografie. Następnie przedstawiła zasady dokarmiania ptaków- co można a czego nie należy podawać ptakom. Omówiła także, jakie potrzeby mają ptaki zimą i jak racjonalnie możemy je wspierać. Na zakończenie Matyldzia zadała dzieciom pracę- przyniosła rysunki ptaków. Zadaniem dzieci było wyklejenie sylwety ptaka plasteliną, pamiętając o odpowiednim doborze kolorów. Matylda czuwała nad prawidłowym wykonaniem zadania przez dzieci. Bardzo gratulujemy Matyldzi za odwagę i dużą wiedzę na temat ptaków. Rodzicom dziękujemy za sumienne przygotowanie do zajęć.