Na ostatnich zajęciach matematycznych zajmowaliśmy się klasyfikowaniem przedmiotów. Do tego celu posłużyły nam kolorowe kuleczki do oznaczania rozmiarów odzieży. Każde dziecko otrzymało garść kuleczek, a zadaniem dzieci było posegregować je według kolorów, wyznaczyć,,na oko” w której pętli jest najwięcej kuleczek, a następnie sprawdzić, łącząc w pary. Z segregowaniem dzieci poradziły sobie doskonale, w skupieniu odkładały kulki do odpowiednich pętli, starając się nie popełnić błędu .Trudniejszym zadaniem było sprawdzenie, czy jest więcej kulek brązowych, czy zielonych, ale i z tym dzieci poradziły sobie znakomicie. Na pytanie nauczyciela- w jaki inny sposób można posegregować kulki-padały odpowiedzi:według cyferek i literek na kulkach .Segregowanie było dla dzieci wesołą zabawą, a przy okazji nauką.