Dnia 11.02.2014 roku odwiedzili naszą grupę nauczyciele z trzech szkół w Kołobrzegu – Szkoły Podstawowej nr 3,4 i 8.  Dzieci zaprezentowały podczas tego zajęcia swoje umiejętności matematyczne w zakresie rozpoznawania figur geometrycznych, przeliczania jak również rozwiązywania rebusów matematycznych. Na czas tych zajęć dzieci z grupy V przeobraziły się w tropicieli, których zadanie było odnaleźć matematykę wszędzie tam gdzie jest to tylko możliwe. Nauczyciele zaś mieli możliwość zaobserwowania metod pracy z dzieckiem sześcioletnim w przedszkolu w ramach akcji „Sześciolatek w szkole”. Wszyscy nauczyciele bardzo czynnie włączyli się w nasze zabawy matematyczne, za co wraz grupą jesteśmy im bardzo wdzięczni. Przez czas zabawy dzieci zebrały literki za każda sprawność matematyczną litery na końcu utworzyły napis BRAWO.  Jakież wielkie było zaskoczenie dzieci, kiedy wszyscy nauczyciele bili im brawo. Moim zdaniem w 100 procentach na to zasłużyli.

Daniel Miszke