W ostatnim czasie Tygryski bardzo chętnie wykonują zadania matematyczne. W ubiegłym tygodniu wykorzystaliśmy guziki oraz kartoniki z cyframi do zabaw matematycznych. Zadaniem dzieci było ułożenie kartoników od 0 do 10. Następnym zadaniem było ułożenie nad każdym kartonikiem odpowiedniej liczby guzików. Dzieci samodzielnie doszły do wniosku, że guziczki ułożyliśmy wzrastająco. Następnie rozwiązywaliśmy zadania w formie opowieści matematycznej. Dzieci układały odpowiednią ilość guzików według opowieści a następnie odpowiadały na zadane pytanie do zadania. Ostatnim naszym zadaniem było układanie prostych działań matematycznych podawanych przez Panią i podawanie ich wyników. To był bardzo pożytecznie i mile spędzony czas!