Zgodnie z realizacją programu  „Wiem, czuję, rozumiem , mam prawo…” dzieci wraz ze swoimi rodzicami zostali zachęcenie do udziału w realizacji zadań na poszczególne miesiące. Pierwszym zadaniem do wykonanie było  przyniesie do kącika przyrodniczego odnalezionych wspólnie z rodzicami pierwszych oznak wiosny i opowiedzenie o nim na forum grupy.  W naszej grupie rodzice podeszli do tego tematu bardzo sumiennie i mimo to że dzieci mają tylko 3 lata zostały perfekcyjnie przygotowane do roli ekspertów w temacie przyrodniczym. Dzieci na forum grupy pięknie opowiedziały : Z kim odnalazły oznakę wiosny?, Gdzie ją odnalazły? , a przede wszystkim podać jej  nazwę. Dzieci chętnie wczuły się w rolę i mimo niewielkiej tremy poradziły sobie z tak trudnym zadaniem.   Teraz zobaczymy jak poradzą sobie z kolejnym zadanie na miesiąc KWIECIEŃ.