Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną. Poprzez czytanie dziecku zaspokajamy, wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Atutami głośnego czytania jest wiele. Czytanie, jako czynność ta jest łatwa, nie wymaga od nas, dorosłych, szczególnego przygotowania, jest przyjemna i inspirująca również dla czytającego, nic nie kosztuje, gdy korzystamy z biblioteki czy wymieniamy książki z innymi rodzicami, lub jest niedroga, gdy zaopatrujemy się w tanich księgarniach albo na wyprzedażach. Dlatego kontyn ujem y w naszej grupie VII dalej naszą akcję „RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”. Po raz pierwszy w tym roku szkolny z kolejnymi bajkami odwiedziła nas mama naszej koleżanki Kingi Mazur. Byliśmy bardzo zadowoleni i zaciekawieni, co będzie się dalej działo z bohaterami bajek. Dla mamy jak i dla nas było to ciekawe przeżycie, ponieważ lubimy, gdy nasi rodzice angażują się w życie naszej grupy. Zapraszamy rodziców do częstszych spotkań z książką.