Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego z wielką przyjemnością gościmy rodziców w naszej grupie, którzy chcą poczytać bajki dzieciom. Tym razem zawitała do nas Pani Sylwia, mama Huberta, która oprócz bajki przygotowała dla dzieci niespodziankę. W czarodziejskim pudełku, znajdowały się „jajeczka” z zagadkami oraz słodkim przysmakiem. Dzieci bardzo chętnie podjęły zabawę i zgłaszały się do odpowiedzi. Popołudnie w towarzystwie rodzica w przedszkolu, zawsze wspominamy bardzo miło.

Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie. Codziennie – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników – a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców!