W maju dzieci z grupy Krasnoludki  wraz ze swoją panią bawiły się w ogrodników i wybrały się do przedszkolnego ogródka, aby posadzić i posiać warzywa (sałatę, rzodkiewkę ). Przed rozpoczęciem prac z pomocą pani przygotowały ziemię, zagrabiały i wyrównywały grządkę. Aby posadzić sałatę dzieci musiały łopatką wykopać mały dołek, w który następnie mogły samodzielnie wsadzić swoją sałatę, którą otrzymały od gospodarzy po wycieczce, a także posiać nasiona rzodkiewki, pietruszki. Po zasadzeniu dzieci konewką podlewały swoje warzywka, aby szybko urosły w ciepłych i słonecznych dniach. Przedszkolaki także zasiały troszkę nasion do doniczki  do kącika przyrodniczego oraz wsadziły pomidorki. Teraz dzieci codziennie mogą obserwować kiełkujące nasiona warzyw, muszą też pamiętać o podlewaniu.