W dniu 19.02.2013r dzieci z grupy VII zapoznały się z właściwościami magnesu. Na zajęciu dowiedziały się, „Co to jest magnes?”, „Do czego on służy?”, „Jakie przedmioty przyciąga?”, Co to jest pole magnetyczne? oraz Przyciąganie magnetyczne, które nie są widoczne dla naszych oczu. Przy użyciu magnesu dzieci wykonywały doświadczenia dla lepszego przyswojenia zdobytej wiedzy. Zapoznały się również z wyglądem kompasu oraz do czego służy on ludziom. Dla lepszego opanowania tej wiedzy dzieci wykonywały przeróżne doświadczenia przy użyciu magnesu np., wykonały wodny kompas. Po skończonym zajęciu dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia oraz wyszukiwały przedmiotów w sali, które przyciąga magnes.