Wielu z nas zastanawia się, czy warto czytać dzieciom. Otóż warto, ponieważ: (…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja, bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Ale to jeszcze nie koniec atutów głośnego czytania. Czynność ta jest łatwa, nie wymaga od nas, dorosłych, szczególnego przygotowania, jest przyjemna i inspirująca także dla czytającego, nic nie kosztuje, gdy korzystamy z biblioteki czy wymieniamy książki z innymi rodzicami, lub jest niedroga, gdy zaopatrujemy się w tanich księgarniach albo na wyprzedażach. (….).

Powyższy cytat pochodzi z książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej „Wychowanie przez czytanie” wydanej przez Świat Książki. W IV grupie akcja trwa do końca roku szkolnego. Zapraszamy chętnych rodziców, do zapisywania się na czytanie swoim pociechom i ich koleżankom i kolegom z grupy. Dlatego nauczyciele grupy IV serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym rodzicom i zapraszają do udziału w akcji.