Dziś grupa III była na trzeciej lekcji w Muzeum Oręża Polskiego. Zajęcia podobają się dzieciom, wszyscy z zainteresowaniem słuchają różnych opowieści i ciekawej historii, którą kryje nasze muzeum. Tematem pierwszego spotkania były Zabytki z ziemi – Tajniki pracy archeologa – jego warsztat i metody badawcze. W piaskownicy muzealnej dzieci miały okazję sami przekonać się, że archeologia oprócz poznania historii daje możliwość świetnej zabawy.

Druga lekcja muzealna związana była z świętami Bożego Narodzenia na całym świeci oraz dzieci mogły zobaczyć wystawę szopek z całego świata.
Tematem dzisiejszej trzeciej lekcji były obchody związane z Zaślubinami z morzem. Dzieci wysłuchały ciekawej historii starożytnych obrzędów morskich, które miały znaczący wpływ na powstanie ceremonii zaślubin z morzem, oraz jej znaczenie dla polskiej tradycji morskiej. Poznały tradycję zaślubin Polski z morzem w Pucku i Kołobrzegu, a także wysłuchały historii boju o Kołobrzeg – walki o miasto w 1945 r . miały okazję również wsiąść do pojazdów wojskowych znajdujących się na placu muzealnym, z czego bardzo się ucieszyły.