Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się nadmorska lekcja „Po ryby” zorganizowana przez Stowarzyszenie Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej, która aktywizuje i wspiera również najmłodszych mieszkańców naszego obszaru. Celem spotkania edukacyjnego było przybliżenie dzieciom ginącego zawodu rybaka. Lekcję dla naszych przedszkolaków poprowadził animator, pan Michał Ostrowski z firmy Mohart w stroju rybaka z okresu międzywojennego. Dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest kuter, jak wygląda dorsz, flądra i inne ryby oraz sieci, a także czy w Bałtyku żyją rekiny. Pan Michał pokazał dzieciom sprzęt, który służył rybakom do łowienia ryb. Lekcja zakończyła się zabawą, która polegała na wyciąganiu sieci z wody (zmodyfikowane przeciąganie liny). Podsumowując dzisiejszą lekcję dzieci na pewno dowiedziały się na czym polega praca rybaka – jednego z najstarszych zawodów świata. Zabawa była wyśmienita.