W dniu 08.11.2013 r. Grupa Krokodylków odwiedziła Muzeum Oręża Polskiego przy ulicy Armii Krajowej. Przewodnik pan Piotr Leszman w bardzo przystępny sposób opowiadał dzieciom o niepodległości, historii symboli narodowych-fladze, godle oraz powstaniu hymnu . Dzieci potrafiły odśpiewać 3 zwrotki hymnu , przyjmując prawidłową postawę.

W naszym przedszkolu kładzie się duży nacisk na treści patriotyczne,uczy się dzieci tolerancji dla inności i wielokulturowości, nie zapominając jednak, że jesteśmy Polakami. Z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości dzieci uczyły się wierszy patriotycznych i słuchały pieśni legionowych .Myślę, że ucząc się historii już od przedszkola zaszczepimy w dzieciach miłość do Ojczyzny. Jestem z tego dumna, że mogę uczyć dzieci, jak być Polakami.