Dziś wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 8 na lekcję do klasy I B,którą prowadzi pani Grażyna Kordas.Kiedy pojawiliśmy się w szkole, pani już na nas czekała i zaprosiła nas do klasy.

Tam mogliśmy się spokojnie rozebrać i zasiąść w ławkach, gdyż pierwszaki udostępniły nam swoje miejsca.Pani miała dla nas zagadkę-niespodziankę.Najpierw musieliśmy wg. wskazówek odnaleźć w klasie ukrytą niespodziankę, a później odpowiedzieć na pytania-co to jest.Lekcja dotyczyła wychowania patriotycznego, a ukrytą niespodzianką było godło Polski, flaga i płyta z hymnem.Przedszkolaki razem z pierwszakami wyrecytowały wiersz.Władysława Bełzy,,Katechizm polskiego dziecka”, a później w postawie,, na baczność” odśpiewały hymn.Lekcja była bardzo ciekawa.Pierwszaki pokazywały nam swoje książki i zeszyty, widzieliśmy różne oceny, nie tylko szóstki i piątki, a także uwagi typu:brak pracy domowej.Wiemy, że na początku będzie nam trudno zapamiętać te wszystkie polecenia, ale postaramy się.Po zakończeniu lekcji pani oprowadziła nas po szkole.Widzieliśmy szatnię, stołówkę, gabinet pani dyrektor, pani pedagog i pani pielęgniarki, salę komputerową i wielką salę gimnastyczną.Widzieliśmy też w gablocie na korytarzu wiele pucharów i dyplomów.W szkole bardzo nam się podobało, ale trochę wystraszyliśmy się hałasu na przerwie.W przedszkolu jest jednak ciszej i spokojniej.