W dniu 30.10.2013 r. wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 8 na lekcję do kl. I C.

Dzieci po zajęciu miejsc wzięły udział w lekcji, na której wprowadzana była literka „ę”. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały czytanego tekstu, odpowiadały na zadawane pytania i podawały miejsce literki”ę” w wyrazach. Wspólnie z pierwszakami miały okazję tworzyć akompaniament do piosenki o zegarach. Mimo, że w klasie było ponad 40 osób, wszyscy uważnie słuchali poleceń Pani .

Pierwszaki pokazały przedszkolakom szkołę:salę gimnastyczną,stołówkę, świetlicę, gabinet pani pielęgniarki oraz pani dyrektor. Na koniec naszego spotkania przedszkolaki otrzymały zdrowy prezent w postaci jabłka i marchewki. W drodze do przedszkola dzieliły się swoimi wrażeniami. Uznały, że w szkole jest fajnie. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

Irena Sempruch