W dniu dzisiejszym- 9 maja 2013 wybraliśmy się do biblioteki dziecięcej. Tematem spotkania w bibliotece był obchodzony rok Juliana Tuwina i jego twórczość. Dzieci doskonale znają utwory,, Pan Hilary”,,, Lokomotywa:,,,Słoń Trąbalski” czy,, Dyzio marzyciel”.

Pani bibliotekarka przygotowała dla dzieci zadania –należało udać się w podróż do Hilarowa, Słoniowic, Dyziowic, oczywiście pociągiem, którego najważniejszym elementem była lokomotywa. Dzieci świetnie bawiły się przy piosence,, Jedzie pociąg z daleka”.

Pani bibliotekarka czytała dzieciom wiersze, a one miały sobie wyobrażać swoje marzenia, aby je potem móc narysować na,,wagonikach marzeń.” Sprawdzały też swoją pamięć w zabawie,, Co schowano”, aby zobaczyć, czy kłopoty z pamięcią to specjalność Słonia Trąbalskiego, czy nasza też. Okazało się, że każde z dzieci ma doskonałą, pamięć.

Nasze kartki z,, wagonikami marzeń” zabraliśmy do przedszkola, aby zawiesić je na tablicy dla rodziców. Bardzo dziękujemy Pani Małgosi za mile spędzony czas w bibliotece.