Grupa,,Krokodylków” z Przedszkola nr 8 udała się na wycieczkę do Biblioteki  mieszczącej się przy ul.Brzozwej. To dość daleko od naszego przedszkola.

Wszyscy spotkaliśmy  się z ciepłym i życzliwym powitaniem Pani Małgosi-bibliotekarki.

,,Krokodylki” z wielką radością zapoznały się z  magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich bywało  wcześniej  w bibliotece ze swoimi mamami bądź babciami. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru. Pierwszy kontakt z książką dzieci mają bardzo wcześnie, ponieważ bliscy czytają im często różne książki  na przykład przed snem na dobranoc. W przedszkolu również nie ma chyba takiego dnia, aby nie przeczytać dzieciom choć jednej bajki czy opowiadania. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważnym w rozwoju dziecka  jest  rozbudzanie  zainteresowania książką. Cenne informacje, które zdobywamy poprzez czytanie książek  są nieocenione – to kopalnia wiedzy. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece urozmaicona była dodatkowo czytaniem przez panią Małgosię bajki japońskiej znajdującej się w drewnianej skrzynce pt. „Szukając Marudka”, autorstwa Kweiko Yamamoto. Dzieci z uwagą śledziły przygody pieska Marudka i oglądały ilustracje w barwach czarno-czerwonych.

Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały ,,paszporty czytelnika” ,a po ich uzupełnieniu i przyjściu z rodzicami do biblioteki będą mogły zostać prawdziwymi czytelnikami. Wycieczka do biblioteki dostarczyła  dzieciom wiele informacji, zadowolenia i satysfakcji. Dzieci złożyły obietnicę , że niedługo  wrócą do biblioteki tzw. krainy książek,   co dla mnie jako nauczyciela  jest bardo ważne i potwierdza  celowość działań w  mojej  pracy.