,,Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty listopada!…
Tym, co zmarli za Ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa”.

W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 8. Apel przygotowały dzieci z klasy III c pod kierunkiem Pani Jolanty Lalik. Wystąpił również zespół taneczny,, Algi”, prowadzony przez Panią Halinę Puc. Było na co popatrzeć! Przedszkolaki z zapartym tchem oglądały tańce, a figury z przytupem wzbudziły w nich ogromny zachwyt.

Starsi koledzy pięknie recytowali wiersze mówiące o tym historycznym wydarzeniu, śpiewali pieśni patriotyczne.

Co zyskały przedszkolaki, biorąc udział a tak ważnym wydarzeniu?

Przede wszystkim zrozumieją doniosłość świąt państwowych oraz wydarzeń historycznych z nimi związanych, poszerzą wiedzę na temat własnej ojczyzny, zapoznają się z wydarzeniem historycznym, rozwiną w sobie poczucie przynależności narodowej, a także wiedzę o tym, że hymn narodowy należy śpiewać z zachowaniem właściwej postawy.

,, Nikt nam wolności nie podarował, wywalczyliśmy ją sami. Żyjemy dziś w wolnym kraju, dlatego możemy dziś tu śpiewać.”

,,Płynie Wisła płynie
Po polskiej krainie