W ten piękny, słoneczny poniedziałkowy dzień postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do pobliskich ogródków działkowych, ponieważ aktualna tematyka tygodnia związana jest z owocami i warzywami. Chcieliśmy się dowiedzieć, jak rosną warzywa, czego potrzebują do życia, jak wyglądają w naturze. Zostaliśmy zaproszeni na działkę , na której starsi państwo prowadzili jesienne prace porządkowe .Dzieci mogły obejrzeć rosnące warzywa, pochwalić się znajomością ich nazw, przy okazji poznały rosnące w ogrodzie jesienne kwiaty, wiedzą, jak wiele trudu potrzeba, aby wszystko pięknie rosło. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały białe rzodkiewki oraz kwiaty-astry i okazałe aksamitki do naszego przedszkolnego kącika przyrody.