Już pachnie jesienią. Na straganach pełno warzyw i owoców, tych znanych i tych mniej znanych i lubianych. Wiemy, że zawierają witamy niezbędne dla naszego prawidłowego rozwoju, ale nie zawsze zjadamy je chętnie. Postanowiliśmy wybrać się dziś na mały targ niedaleko naszego przedszkola, aby zobaczyć, jakie dary z sadu i ogrodu można tam kupić. Największy problem był z rozpoznaniem i nazwaniem natki pietruszki, wszystkie inne owoce i warzywa dzieci doskonale znają. Później wybraliśmy się do sklepu –warzywniaka, aby porównać, co tam oferują i czym różni się targ od sklepu. Wiemy, że w sklepie jest większy asortyment warzyw i owoców, bo są też owoce egzotyczne. Znamy ich nazwy i zjadamy je chętniej niż nasze rodzime. Będziemy robić soki owocowe, sałatkę i surówki. Zawsze to, co zrobimy sami smakuje lepiej niż kupione w sklepie.