18 marca przypada 68 rocznica wyzwolenia Kołobrzegu. Z tej okazji w dniu 13.03.2012 r. wybraliśmy się do Muzeum Oręża Polskiego mieszczącego się w Pałacu Brunszwickich, na lekcję muzealną Pt. ,,Dzieje Kołobrzegu”. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o historii powstania miasta: o tym, czym zajmowali się mieszkańcy, jak wyglądało miasto, czym bawiły się dzieci, jak ubierali się mieszkańcy, a na końcu obejrzeliśmy krótki film o naszym mieście i jego mieszkańcach przed II wojną światową. Dzieci były nieco zdziwione, że przedwojenny Kołobrzeg był taki piękny. Przedszkolaki odebrały kolejną cenną lekcję patriotyzmu, w myśl przysłowia:,, Czym skorupka za młodu…” i zapewne jeszcze nie raz powrócą do muzeum, bowiem za każdym razem na pewno odkryją coś nowego, coś, co przeoczyli, czego nie zrozumieli.