Dzień 07.03.2013 r. w Szkoła Podstawowa nr 5 ogłosiła dniem otwartym szkoły. Z grupy

,, Krokodylków” idzie do tej szkoły jedno dziecko, więc postanowiliśmy się tam wybrać i pokazać mu szkołę, do której będzie uczęszczał.

Ponieważ wszyscy nie zmieścilibyśmy się w jednej klasie, zostaliśmy podzieleni na dwie grupy- jedna grupa brała udział w lekcji w klasie I a, u Pani Marty Aleksandrowicz, a druga grupa w klasie I c u pani Alicji Duwe.

Na lekcji przedszkolaki chętnie zabierały głos, nasza Julka czytała nawet dzieciom polecenia w podręczniku, a tematem lekcji była,, Poczta” i wszystko, co się z nią wiązało, a więc znajomość własnego adresu, sposób pisania listu itp. Dominik z kolei pokazał pierwszoklasistom, że z matematyką radzi sobie nie gorzej od nich.

Po lekcji przedszkolaki zwiedzały szkołę, zresztą już na samym początku były nieco zdziwione jej wyglądem i mówiły, że wygląda jak przedszkole, ponieważ jest parterowa.

Nauczycielki pokazały dzieciom inne sale lekcyjne, stołówkę, świetlicę, bibliotekę, salę do rehabilitacji ruchowej, (ponieważ jest to szkoła z oddziałami integracyjnymi). Dzieci w świetlicy mogły kolorować obrazki, a także pograć w piłkarzyki, co oczywiście najbardziej spodobało się chłopcom.

Braliśmy udział w części lekcji języka angielskiego, gdzie próbowaliśmy razem z uczniami zaśpiewać piosenkę,, If you’re happy”, niestety słowa piosenki były inne od tych, które my znamy(trochę trudniejsze), ale dzieci przywitały się po angielsku, potrafiły odpowiedzieć, jak mają na imię, a także jak się czują.

Ta wyprawa się opłacała, ponieważ nasz przyszły uczeń był zachwycony swoją szkołą i aż promieniał z radości, (co widać na zdjęciu).