Grupa IV zaczęła czwartkowy dzień gimnastyką. Zajęcia na sali gimnastycznej dostarczyły dzieciom wielu wrażeń,  rozwijając jednocześnie  ich sprawność fizyczną. Na początku zaczęliśmy zabawy ze skakanką. Cała zabawa polegała na tym, aby skakankę, którą trzymamy za końce, wprowadzić w ruch wirowy nad głową i pod stopami. Kiedy skakanka zbliża się do stóp należy ją przeskoczyć. Skoki przez skakankę wzmacniają mięśnie rąk, ale przede wszystkim wpływają na skoczność, wzmocnienie łydek, koordynację ruchową, wytrzymałość i kondycję. W drugiej części zajęć postanowiliśmy wykorzystać woreczki sensoryczne. Woreczki to świetna zabawa, jak i również porządna dawka ćwiczeń. Dodatkowym atutem jest fakt, że miło i kreatywnie spędzamy czas podczas takich zabaw.Dzieci ułożyły woreczki, jeden za drugim, tworząc chodnik sensoryczny. Chodziły po nim bosymi stópkami, dzięki czemu mogły stymulować  zmysł dotyku i ćwiczyć równowagę.