W tym tygodniu uczymy się o zwierzętach domowych-naszych ulubieńcach, czyli kotach i psach. Tematyka bardzo ciekawa, dzieci mają dużo do powiedzenia na ten temat, bowiem psy i koty to domownicy. Jeśli nie we własnym domu to w domu dziadków.

Aby dzieci zdobyły jeszcze więcej informacji o zwierzętach, w dniu dzisiejszym wybraliśmy się na wycieczkę do Lecznicy dla Zwierząt. Pan doktor Tomasz Gołembiewski opowiedział nam o swojej pracy, pokazał salę, w której przeprowadza się operacje, jeśli zajdzie taka konieczność. Widzieliśmy też narzędzia chirurgiczne, a nawet zdjęcie rentgenowskie, na którym widać było kości psa. Byliśmy też w pomieszczeniu, gdzie były 2 małe kotki po zabiegu, które zostały uratowane (a znalezione na ulicy).Pan doktor zajął się nimi troskliwie. Dzieci zadawały wiele pytań, wszystko je interesowało.

Myślę, że wycieczka była bardzo udana, bowiem po powrocie do przedszkola jeszcze długo toczyła się dyskusja na ten temat.