Dziś wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Ogrodniczego, które znajduje się na drugim końcu miasta.Pojechaliśmy tam autobusem miejskim.Na miejscu czekało na nas wiele niespodzianek:na początku spotkaliśmy prześliczne kurczaki, które niezrażone naszą obecnością dziobały ziarna,później oglądaliśmy drzewka cytrusowe z mnóstwem owoców, by po chwili znaleźć się w świecie zwierząt.Tam spotkaliśmy miniaturowe króliki, szczury, młodego węża pytona , kameleona, a nawet jeża.Mogliśmy je wszystkie dotknąć, pogłaskać i nikt się nie bał.Wreszcie dotarliśmy w miejsce, w którym czekały na nas doniczki i cebulki tulipanów do posadzenia, ale żeby to zrobić, trzeba było rozwiązać kilka zagadek.Nagrodą były pięknie opakowane cebulki tulipanów, które miały swoje nazwy, m.in.Aleksander Kwaśniewski i Mikołaj Kopernik.Niektóre dzieci znają rośliny, bowiem sprawnie odpowiadały na pytania.Po posadzeniu cebulek-każdy do swojej podpisanej doniczki, Pani nam je wszystkie zapakowała i mogliśmy zabrać do przedszkola, a później do swojego domu.Będziemy o nie dbać, bo wiemy, jak to robić.Na pewno pięknie zakwitną.Bardzo dziękujemy Centrum Ogrodniczemu,,Żulicki”za cenną lekcję przyrody.