15 kwietnia dzieci z grupy IV udały się na wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej. Przedszkolaki z dużym entuzjazmem poznawały to magiczne dla nich miejsce. Kilkoro z nich odwiedziło wcześniej bibliotekę, lecz dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Krokodylki miały możliwość przechadzać się między regałami niczym w labiryncie. Dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały komentując oglądane obrazki. Pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom w bardzo ciekawy sposób bajkę o trzech świnkach. Do opowiadania tej bajki użyła starej japońskiej metody, która nazywa się kamishiba, wykorzystuje się w niej małą scenkę -okienko i zamontowane w niej obrazki do przedstawiania opowieści. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci tu, aby móc przenieść się w świat fantazji jaką opisują książki i korzystać z bogatej oferty dla najmłodszych.