Przymierzając się do roli ucznia odwiedziliśmy kolejną szkołę, do której po wakacjach pójdzie kilkoro dzieci z naszej grupy.Gościliśmy w szkole podstawowej nr 4, w klasie IF, u pani Agnieszki .Mieliśmy okazję wziąć udział w lekcji o dinozaurach.To był dla nas bardzo interesujący temat.Z krótkiego filmu dowiedzieliśmy się, jak żyły dinozaury i dlaczego wyginęły.Uczniowie na lekcję przynieśli piękne książki o dinozaurach, które mogliśmy obejrzeć, a także figurki różnych dinozaurów.Nasza wyobraźnia podpowiadała nam, jakie dźwięki mogły wydawać dinozaury,jak ze sobą walczyły o pożywienie.Mogliśmy zasiąść w ławkach, aby sprawdzić, czy już do nich pasujemy,a kiedy pani zadawała pytania, chętnie odpowiadaliśmy na nie, podnosząc rękę w górę. Dla wszystkich dzieci była też gimnastyka śródlekcyjna przy piosence,,Głowa, ramiona”.Lekcja bardzo szybko minęła, aż żal było wracać do przedszkola.