Jesteśmy przedszkolem ekologicznym, dlatego tematyka zdrowej żywności jest nam znana. W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu E.Leclerc, aby poznać miejsca, w których można kupić zdrową żywność. Półki ze zdrową żywnością są specjalnie oznakowane, znajduje się nad nimi napis ZDROWA ŻYWNOŚĆ. Dzięki uprzejmości pani, która nas po sklepie oprowadzała, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowej żywności. Dzieci zadawały wiele pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Dzieci wiedzą, co to są konserwanty i sztuczne barwniki, ale były nieco zdziwione, że na półkach ze zdrową żywnością można znaleźć słodycze. Pani wytłumaczyła, że są to specjalne słodycze, niezawierające cukru. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę i jesteśmy przekonani, że częściej będą wybierać produkty oznakowane jako zdrowa żywność. Przedszkolaki otrzymały w prezencie zdrowe słodkie jabłka oraz batoniki Crunchy.

Dziękujemy kierownictwu sklepu E.Leclerc, że mogliśmy sprawdzić, iż wśród tak wielu produktów, które można kupić w tym sklepie, są też takie, które określamy mianem,, zdrowych produktów”.