Nasze dzieci bardzo lubią taniec i muzykę w ogóle, dlatego zawsze chętnie uczestniczą w zajęciach z rytmiki. Prowadzi je pani, która każdorazowo stara się dzieciom pokazywać nie tylko ten świat dźwięków, ale też skąd dźwięki pochodzą Ostatnio dzieci odkrywały budowę pianina. Były tak ciekawe, co jest w środku, skąd się bierze dźwięk, dlaczego jakieś młoteczki stukają w struny i w ogóle zadawały tyle pytań, że pani na każde odpowiadała bardzo cierpliwie i tak by dzieci zrozumiały. Dziś na zajęciach poznały trzy rodzaje fletów-sopranino, sopran i alt. Pani Ina rozłożyła je wszystkie na części, dzieci oglądały, a także słuchały gry na każdym z tych instrumentów, porównywały, który wydaje wysokie dźwięki, a który niskie. Pani Ina zagrała dzieciom na dwóch fletach jednocześnie utwór pt,, Taniec czarownic”, cóż to była za radość! Dzieci wysłuchały również utworu bardzo starego, który ma już 600 lat. Dzieci mówiły, że brzmi dziwnie. Fajnie, że mogą wszystko zobaczyć na własne oczy, z bliska, a nie tylko w TV.