W Muzeum Oręża Polskiego realizowane są lekcje muzealne dla dzieci .Właśnie dziś wybraliśmy się na jedną z takich lekcji.Tematem była 'Sztuka kamuflażu’.Dzieci zostały podzielone na 4 zespoły, a każdy zespół miał do zrealizowania własne zadania.Było malowanie papierowych łódek, malowanie twarzy, układanie puzzli-czołgu, strojenie się w mundury wojskowe, nauka posługiwania się telefonem polowym, przymierzanie masek przeciwgazowych i przenoszenie rannych na noszach.Prowadzący zajęcia pan Piotr Leszman w sposób bardzo przystępny przedstawiał dzieciom zasady kamuflażu, pokazywał odzież, która pomagała ukryć się żołnierzom przed wrogiem w różnych warunkach :w porze zimowej, na pustyni, w lesie wśród drzew.Dzieci dowiedziały się, w jakim celu stosowano kamuflaż,co to są okopy i czemu służyły,jak przesyłano ważne wiadomości.Najlepszym doświadczeniem było udawanie rannego.Przenoszenie na noszach bardzo się dzieciom spodobało i tę czynność wykonywały z szerokim uśmiechem na buzi.To była zarówno wspaniała zabawa jak i doskonała lekcja historii.Dziękujemy panu Piotrowi za poświęcony nam czas. Na pewno wrócimy do muzeum na kolejną lekcję.