W piątek 9 maja 2014r. nasza grupa wzięła udział w uroczystościach z okazji Dnia Europy. Dzieci z  przedszkoli i szkół, a także młodzież zebrała się na dziedzińcu Ratusza, gdzie wysłuchaliśmy krótkiego  przemówienia zastępcy prezydenta miasta, a następnie orkiestra strażacka „Morka” odegrała hymn Unii  Europejskiej. Razem z orkiestrą udaliśmy się korowodem przez miasto do Regionalnego Centrum Kultury,  gdzie na scenie plenerowej mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności. Dzieci z Przedszkola nr 3  zatańczyły piękną Tarantellę, z Przedszkola nr 1 taniec Zorba, a nasze przedszkole prezentowało Czechy.  Zespół Roztańczona Ósemka zatańczył czeską Polkę, a dzieci z grupy „Krokodylki” zaśpiewały czeską  piosenkę „Ja jsem muzikant”. Było na co popatrzeć, a na zakończenie czekał na dzieci ogromny tort. Jako,  że pogoda sprzyjała i nam i gościom, na widowni plenerowej zasiadło mnóstwo gości, którzy akurat  przebywali w tym czasie w Kołobrzegu. „Krokodylki” dostały pochwałę i podziękowania od gościa z  Czech,  który nas oglądał i był pełen podziwu dla poprawności wymowy dzieci.