,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła ”-Wisława Szymborska

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się z wizytą do Punktu sprzedaży książek, który znajduje się w sklepie E.Leclerc.Miła pani, która zajmuje się sprzedażą książek opowiedziała nam o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się w jakich godzinach można nabyć książki oraz jakie książki znjadują się na półkach. Widzieliśmy dużo książek dla dzieci:bajek, baśni, kolorowanek.Są książki dla małych dzieci i dla trochę starszych, na których jest napisany przedział wiekowy.Pani pokazywała nam atlasy, mapy, których ludzie potrzebują, książki o samochodach, którymi bardzo interesowali się chłopcy, o piłkarzach, a także atlasy zwierząt, atlas, jak zbudowane jest ciało człowieka i książki kucharskie,z pięknymi fotografiami,aż chciałoby się coś zjeść.Dowiedzieliśmy się, że ludzie potrzebują słowników i różnych rozmówek do nauki języków obcych , a na pewno wszystkim potrzebny będzie słownik ortograficzny, by wiedzieć jak się pisze trudne słowa.

To była bardzo pouczająca wyprawa.Teraz musimy się tam wybrać z rodzicami, aby znaleźć dla siebie jakąś interesującą książeczkę.