W piątkowy poranek w grupie IV zaplanowaliśmy wykonać świąteczne dekoracje – gwiazdki z wykorzystaniem masy solnej. Z masy solnej  można zrobić praktycznie wszystko. Mogą to być figurki, anioły, ramki na zdjęcia,  zawieszki na choinkę, etc. Praktycznie jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. A wyobraźnia naszych dzieci jest bardzo duża. Dzieci samodzielnie mieszały składniki na masę i wyrabiały ciasto. Radość Krasnoludków była ogromna. Następnie rozwałkowaliśmy ciasto i za pomocą foremek do ciasteczek  w kształcie gwiazdek dzieci wykrawały kształty. Gdy nasze gwiazdki były już wysuszone, malowaliśmy je farbami i posypywaliśmy kolorowym brokatem. Na zakończenie ozdobiliśmy gwiazdeczki wstążkami.