14.03.2013 Dzieci starsze wybrały się do szkoły podstawowej nr 6, aby obejrzeć wystawę prac, którą stworzył ludowy artysta Pan Witold Machaj. Zostaliśmy tam zaproszeni przez mamę naszej koleżanki Kingi- Panią Ewę Baran.

Wystawa była zorganizowana w szkolnej bibliotece, a tworzyły ją: piękne kaszubskie hafty, wycinanki, dekoracyjne jajka i szkło zdobione techniką decoupage.Prezentowane były również dawne przedmioty codziennego użytku, takie jak:wrzeciono, maselnica, cep, przetak. Pani Ewa najpierw przeczytała dzieciom fragment bajki o śpiącej królewnie, aby dzieci lepiej zrozumiały pojęcie wrzeciona, a później objaśniała, co to jest, jak to jest zrobione i do czego służy. Dzieci obejrzały też krótką prezentację multimedialną na temat obrzędów wielkanocnych. Pani Ewa przygotowała dla dzieci akcesoria potrzebne do wykonania kartek wielkanocnych (ozdobne dziurkacze, praski do papieru, klej, nożyczki itp,.)Kiedy wszyscy ukończyli pracę, poszliśmy też zwiedzić szkołę. W jednej z klas pierwszych spotkaliśmy naszą koleżankę Larę, która do szkoły poszła rok wcześniej niż my. Bardzo się ucieszyliśmy z tego spotkania i mocno ją wyciskaliśmy. W innej klasie uczyliśmy się, jak korzystać z tablicy interaktywnej, a w jeszcze innej spotkaliśmy naszych starszych kolegów drugoklasistów, którzy też kiedyś uczęszczali do naszego przedszkola i nasza pani była Ich panią. To była bardzo udana wizyta. Bardzo dziękujemy mamie Kingi za zaproszenie i za poświęcony nam czas.