14 czerwca  przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej.  Krasnoludki odwiedziły tatę Stefani. Pan Mariusz jest strażakiem i chętnie opowiedział dzieciom o swojej ciężkiej i czasem niebezpiecznej pracy. Krasnoludki mogły zobaczyć profesjonalny stój strażaka, a także różnorodne wozy strażackie oraz ich wyposażenie.  Przedszkolaki mogły przymierzyć kask oraz kurtkę pana strażaka, posiedzieć w wozie strażackim. Dzieci przypomniały sobie numery telefonów  na które należy dzwonić w razie potrzeby i niebezpieczeństwa. Obejrzały film pokazujący dzieciom, jak należy zachować się w razie pożaru oraz dowiedziały się które  znaki informują o wyjściu gdy wybuchnie pożar.

Ten dzień był bardzo ekscytujący nie tylko dla chłopców z grupy Krasnoludki ale także dla dziewczynek. Dzieci były pod wrażeniem miejsca oraz pracy strażaków. Bardzo dziękujemy Panu Mariuszowi za zaproszenie i miło spędzony dzień.