Jak co roku Nasze Przedszkole włączyło się do Akcji ,,Sprzątanie Świata”. Głównym celem akcji było kształtowanie postaw proekologicznych oraz kształtowanie odpowiedzialności za przyrodę.  Dzieci z grupy I aktywnie uczestniczyły w akcji. Zadaniem Krasnoludków było posprzątanie terenu przedszkola. Zanim jednak przedszkolaki wybrały się na plac zabaw, aby go posprzątać przypomniały sobie, jak prawidłowo należy segregować odpady. Została także przeprowadzona pogadanka na temat potrzeby sprzątania świata oraz pozostawiania po sobie porządku. Dzieci dostrzegły, że śmieci pozostawione w parku, w lesie, na chodnikach mają negatywny wpływ na ludzi i na zwierzęta. Po zajęciach dzieci wyposażone w gumowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyły sprzątać przedszkolny plac. Krasnoludki bardzo zaangażowały się w sprzątanie terenu i sprawiło im to wiele radości.