W dniu 9 maja dzieci z grupy Krasnoludki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, oglądały różnorodne wozy strażackie oraz poznały wyposażenie i sprzęt służący do udzielenia pomocy w przypadku pożarów, wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Nie bywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju i hełmu strażackiego. Chętne dzieci miały też okazję potrzymać wielkie nożyce  do przecinania metalu oraz zwiedzić wóz strażacki. Wycieczka połączona była z pogadanką na temat zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarowego, dzieci zapoznane zostały też z numerami alarmowymi.