Grupa III przez cały tydzień przed feriami zdobywała wiadomości na temat kosmosu. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Tematyka okazała się dla dzieci bardzo interesująca, chętne dzieci przynosiły ciekawe książeczki z domu i w każdej wolnej chwili dopominali się czytania ich, z uwagą oglądali przygotowane plansze i ilustracje, zastanawiając się, czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO istnieje. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć poznały planety układu słonecznego, i wiedzą już, że Ziemia cały czas krąży nie tylko wokół Słońca, ale także wokół własnej osi. Każdy miał okazję wykonać kosmiczną rakietę, a wspólnie wykonaliśmy Ufo z ufoludkiem, z którym każde dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie i wyobrazić sobie swoją wymarzoną podróż kosmiczną.