16 maja odbył się Konkursu Konstruowania Gier Matematycznych. Była to już czwarta edycja tego konkursu. Możemy, jako przedszkole pochwalić się, że udało nam się uczestniczyć we wszystkich czterech edycjach. W konkursie reprezentowali nasze przedszkole Igor oraz Aniela z grupy IV oraz Milenka i Marysia z grupy V. Na początku nastąpiło oficjalne losowanie tematu gry planszowej. Przedstawiciele naszego przedszkola wylosowali a potem skonstruowali grę planszową pt. ,,Kosmiczna przygoda”. Dzieci wprowadziły ciekawą metodę oznaczania pola np. pole z nutką – należało zaśpiewać piosenkę a przy polu ze znakiem zapytania odgadujemy zagadkę. Pod każdym z oznaczonych symbolami pól dzieci opisały legendę, czyli jaka jest nagroda za prawidłowe wykonanie tej czynności lub kara. Nasz pomysł cieszył się uznaniem u jurorów. Podczas przerwy dzieci mogły podziwiać piękne wykonanie piosenek w języku angielskim przez uczniów Szkoły Morska Kraina. Wszystkie dzieci otrzymały, jako upominki gry planszowe i dyplomy. Bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę jak również dobrą organizację tego przedsięwzięcia.